پروژه چیست؟

مدیریت پروژه 

مدیریت پروژه به زبان ساده مجموعه ای از ابزارها و تکنیک هایی است که موجب می شود فعالیت های پروژه بر اساس تقدم و تاخر با کیفیت مورد نظر و با صرف کمترین زمان و هزینه به انجام برسد.

زمانی مهمترین مسئله در اجرای یک پروژه تامین مالی آن بود. اما اینک با پیچیده شدن پروژه ها و افزایش تعداد فعالیت های آن، مدیریت صحیح و کارآمد مهمترین عامل در انجام موفقیت آمیز آن هاست. دانش مدیریت پروژه در اجرای این مهم از دو بازوی قدرتمند برنامه ریزی و کنترل پروژه بهره می گیرد:

‏فرآیند برنامه ریزی شامل تعیین توالی و توازی فعالیتهای لازم برای اجرای یک پروژه با در نظر گرفتن زمان مورد نیاز برای اجرای هر فعالیت و کیفیت تعیین شده برای آن فعالیت است.

 

کنترل پروژه

کنترل پروژه فرآیندی است در جهت حفظ مسیر پروژه برای دستیابی به یک تعادل اقتصادی موجه بین سه عامل هزینه، زمان و کیفیت در حین اجرای پروژه، که از ابزار و تکنیک های خاص خود در انجام این مهم کمک می گیرد. در واقع کنترل اجرای دقیق و کامل برنامه تدوین شده برای پروژه است، به طوری که هنگام خروج از برنامه بتوان با تشخیص علل و طرح اقتصادی ترین فعالیتها، پروژه را به نزدیکترین حالت ممکن در مسیر اولیه و اصلی خود باز گرداند.

مدیران پروژه شرکت تسکو ، با استفاده از جدیدترین نرم‌افزارها و دانش روز در کنترل و مدیریت پروژه های مختلف، شما را در جهت رسیدن به بالاترین بهره‌وری در مراحل مختلف یک پروژه به ترتیب زیر همراهی می کند:

 

 

کاربرد مدیریت پروژه

 

انواع مدیریت پروژه

 

کنترل پروژه با اکسل

 

سیستم کنترل پروژه

 

ساختار تعریف پروژه

 

مراحل اجرای پروژه

 

رشته مدیریت پروژه

 

نرم افزار مدیریت پروژه

 

خدمات مشاوره مدیریت و برنامه ریزی و کنترل پروژه در تبریز توسط گروه پژوهشی صنعتی تسکو

 

 

درباره ی tassco

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *